O programie

Szkoła dla innowatora to trzyletni projekt pilotażowy, który wspiera nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych we wprowadzaniu zmian, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych, takich jak między innymi odwaga i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, posiadanie hobby, wytrwałość, czy improwizowanie.

Projekt prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W Szkole dla innowatora bierze udział 20 szkół z całej Polski. W każdej z nich pracujemy z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie zakłada przeprowadzenie z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne.

Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach rozpoczęły się w lutym 2020 roku i będą trwały do czerwca 2022.

Eksperci

Posłuchaj co o projekcie Szkoła dla innowatora mówią nasi eksperci