dr Jędrzej Witkowski

Przewodniczący rady programu
Prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej
Wcześniej dyrektor programowy i szef działu programowego; posiada 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji ogólnopolskich programów edukacyjnych realizowanych w systemie edukacji formalnej; tworzył i prowadził m.in. programy z zakresu edukacji obywatelskiej, politycznej, globalnej oraz programy rozwoju kompetencji; nadzorował realizację i kierował projektami finansowanymi ze środków prywatnych i publicznych, w tym europejskich; autor programów i materiałów edukacyjnych (w tym scenariuszy zajęć i projektów uczniowskich) oraz programów szkoleń; w roli eksperta współpracował m.in. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, UNDP; doktor socjologii (badania na temat wpływu sektora pozarządowego na polityki publiczne) i politolog.

Oktawia Gorzeńska

Członkini rady programu
Była dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni – Pomorskiej Szkoły Ćwiczeń i Flagowej Szkoły Microsoft
Posiada 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych, w tym tych o skali ogólnopolskiej i europejskiej, a także w pracy z dyrektorami szkół i nauczycielami – jako mentorka i trenerka. Współinicjatorka oddolnego ruchu #wiosnaedukacji wspierającego polskie szkoły i nauczycieli we wdrażaniu zmian w swoich placówkach. Autorka i współautorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli poświęconych edukacji zdalnej oraz innowacjom, prowadzi blog edukacyjny promujący wartość zmiany metod i form pracy, a także budowania nowatorskiej kultury działania placówek edukacyjnych. Członkini dwóch globalnych sieci edukacyjnych – The Learnlife oraz Microsoft Innovator Educator Experts. W roli ekspertki współpracowała z IBE i ORE. Absolwentka Leadership Academy for Poland, zasiadała w Pomorskim Konwencie Dyrektorów Innowatorów. Nagrodzona przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji tytułem EduInspirator.

Magdalena Radwan-Röhrenschef

Współtwórczyni Szkoły Edukacji PAFW I UW
Prezes Fundacji Dobrej Edukacji – technicznego zaplecza Szkoły Edukacji
Socjolog edukacji
Pracowała naukowo, w Instytucie Badań Edukacyjnych była liderką Zespołu Badań Nauczycieli reprezentującą Polskę w grupie roboczej Komisji Europejskiej ds. rozwoju zawodowego nauczycieli. Kierowała badaniem czasu pracy nauczycieli. Była analitykiemw projekcie Ernst&Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową „Strategia Rozwoju Szkolnictwa Wyższego do roku 2020”.

Marek Metrycki

Członek rady programu
Partner Zarządzający Deloitte w Polsce
Członek ExCo Deloitte Central Europe
W Deloitte pracuje od ponad 20 lat, a rolę szefa firmy pełni od czerwca 2008 roku. Aktywnie angażuje się w działania społeczne i non profit w tym m.in. jest członkiem Rady Doradczej Leadership Academy for Poland, renomowanego programu rozwoju przywództwa, mentorem w programie LeadersIN realizowanym przez fundację Vital Voices Polska, a także członkiem Klubu Champions of Change, wspierającego rozwój zawodowy kobiet i różnorodność w biznesie. Działa na rzecz zmian w systemie edukacji i jego unowocześnienia.

Paula Bruszewska

współtwórczyni i prezes zarządu Fundacji Zwolnieni z Teorii
Dzięki Fundacji Zwolnieni z Teorii 55 tys. polskich nastolatków zdobyło doświadczenie w kompetencjach proinnowacyjnych poprzez realizację prawdziwych własnych projektów społecznych, w tym projektów z elementami innowacji. Fundacja prowadzi działania z nauczycielami w 450 szkołach w całej Polsce. Posiada doświadczenie w tworzeniu technologii. Od wielu lat współpracuje z dużym biznesem, m.in.: Google, Allegro, Coca-Cola; Wielokrotnie nagradzana w konkursach m.in Forbes 30 under 30 Europe, trzykrotnie Effie Awards; Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Universität St. Gallen w Szwajcarii; Ukończyła elitarny program Leadership Academy for Poland.

Sylwia Żmijewska-Kwiręg

Dyrektorka programowa i członkini zarządu w Centrum Edukacji Obywatelskiej
Zawodowo: nauczycielka wiedzy o społeczeństwie (obecnie nie praktykująca), autorka materiałów edukacyjnych, trenerka nauczycieli, pracowniczka i działaczka środowiska NGO. W CEO pracuje od 2001 roku (początkowo na stanowisku koordynatorki, później szefowej działu programów edukacji obywatelskiej i ekonomicznej). Współautorka i redaktorka programu nauczania i podręcznika do wiedzy o społeczeństwie (seria KOSS), programu nauczania do ekonomii w praktyce, publikacji metodycznych dla nauczycieli realizujących projekty edukacyjne, scenariuszy zajęć, programów warsztatów i artykułów o tematyce obywatelskiej. Inicjatorka i dyrektorka merytoryczna programu „Nauczycielka I klasa” kierowanego do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, realizowanego we współpracy przez CEO i Fundację Szkoła z klasą. Od wielu lat współpracuje z różnymi instytucjami, którym z edukacją jest po drodze (m.in. Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Europejskim Centrum Solidarności, Teatrem Powszechnym, Stowarzyszeniem Era Nowe Horyzonty, Fundacją Szkoła z klasą, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń itp.).