Program dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

Pracownia Obserwuję więc tworzę

obserwuję więc tworzę

Pablo Picasso mówił, że inspiracja istnieje, ale musi Cię znaleźć przy pracy.

W pracowni Obserwuję więc tworzę uczniowie i uczennice z klas IV – VII pracują z różnymi technikami plastycznymi, a więc inspiracji nie powinno im zabraknąć. Bawią się kreską, plamą, bryłą, formą. Napisany przez Mirosławę Pleskot program interdyscyplinarny to oferta na rozszerzenie zajęć plastycznych w szkole. Uczniowie i uczennice eksperymentują w pracowni rysownika, w pracowni malarza oraz w pracowni rzeźbiarza.

Program zawiera 26 scenariuszy zajęć (możliwa jest realizacja wszystkich bądź tylko wybranych). Program jest tak przygotowany, żeby ten sam temat, ale w różny sposób, mógł być proponowany zarówno uczniom i uczennicom z klas IV, jak i ich starszym kolegom i koleżankom z klas VII.

Tylko czy wystarczy w Twojej szkole miejsca na te wszystkie dzieła, które powstaną w pracowni Obserwuję więc tworzę? ♥

Pobierz program pracowni Obserwuję więc tworzę„Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli.” autorstwa Mirosławy Pleskot

Pobierz scenariusze spotkań programu pracowni Obserwuję więc tworzę: „Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli.” autorstwa Mirosławy Pleskot