Pracownia Podróże

Może masz ochotę na podróż? Zapraszamy do pracowni Podróże. Oferujemy wycieczki po Polsce w czasie i przestrzeni. Odwiedzicie mało znane, ale bardzo ciekawe miejsca, np. Krainę Wygasłych Wulkanów na Dolnym Śląsku.

W podróż szczególnie zapraszamy uczniów i uczennice klas III oraz IV – program jest interdyscyplinarny i pomoże dzieciom zaadaptować się do warunków nauczania przedmiotowego. Ma temu służyć prowadzenie zajęć zarówno przez nauczycieli/nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, jak i nauczycieli i nauczycielki uczących klasy starsze.

Odbywając podróże w czasie i przestrzeni uczniowie i uczennice dużo ze sobą współpracują, rozwiązują rozmaite problemy, pracują z informacją, uczą się patrzeć na zagadnienie z różnych punktów widzenia.

Może zachęci Was to do wyjścia poza pracownię Podróże i rzeczywiste odwiedzenie omawianych miejsc?
Nie zachęcamy jednak do przenoszenia uczniów i uczennic wehikułem czasu.

Autorami programu interdyscyplinarnego Podróże są Małgorzata Skura oraz Michał Lisicki.

Pobierz program i scenariusze pracowni Podróże – „Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli.” autorstwa Małgorzaty Skury i Michała Lisickiego