15 czerwca (wtorek) w godzinach 15:00-17:00 spotykamy się na konferencji on-line – Jak tworzyć szkołę dla innowatora?
Zaplanowaliśmy szereg paneli dyskusyjnych, podczas których będziemy łączyć teorię z praktyką, aby wszystkie zainteresowane osoby (także spoza projektu) przekonały się, że mogą stworzyć szkołę dla innowatora.
Panele dyskusyjne, będą przeplatane pokazem filmu, który stworzyli uczniowie i uczennice biorący udział w projekcie. Młodzież opowie nam, czym dla nich jest rozwijanie kompetencji proinnowacyjnych, jak udział w projekcie zmienił ich szkoły oraz jak wpłynął na ich relacje i dobrostan.
Szkołą dla innowatora może być każda szkoła, w takim stopniu w jakim zechce i na jaki jest gotowa. Spośród narzędzi, metod, praktyk i innych elementów tworzących Szkołę dla innowatora, można wybrać te, które w danym momencie w Waszych szkołach będą najbardziej pomocne, najcenniejsze, najważniejsze. Już wdrożenie kilku zmian pozwoli zobaczyć różnicę i zacząć tę nową, fascynującą drogę w kierunku tworzenia szkoły dla innowatora.
W czasie spotkania, które prowadzić będzie Magdalena Bogusławska, główna ekspertka merytoryczna w programie Szkoła dla innowatora, porozmawiamy o 3 ważnych tematach:
Szkoła dla innowatora, czyli jaka?
Razem z prowadzącą o tych tematach rozmawiać będą Małgorzata Stodulna, szefowa programu Szkoła dla innowatora oraz dr Jędrzej Witkowski, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Metody, narzędzia, praktyki, czyli “narzędziownik” do stworzenia własnej szkoły dla innowatora
Porozmawiamy o tym z doradczyniami dyrektorów i nauczycieli oraz ekspertkami Szkoły dla innowatora.
Uczennice, uczniowie, nauczyciele, nauczycielki, dyrektorki, dyrektorzy – jakie ich potrzeby rozwija szkoła dla innowatora?
Tu głos oddamy najważniejszym osobom w projekcie, czyli praktykom – uczestnikom Szkoły dla innowatora:
Agnieszce Jankowskiej – dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie oraz Rafałowi Wójcikowi – nauczycielowi w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. Wspierać ich będzie Oktawia Gorzeńska, która jest członkinią Rady Programowej Szkoły dla innowatora oraz doradczynią dyrektorów w projekcie.
——————————
Wiadomo, że nie samą konferencją człowiek żyje, dlatego przygotowujemy spotkanie pogłębiające (22.06.2021) dla osób spoza projektu, podczas którego będziecie mogli (razem z naszymi ekspertkami) poszerzyć swoją wiedzę i rozwiać wątpliwości związane z proponowanymi w projekcie Szkoła dla innowatora rozwiązaniami.
Link do rejestracji zostanie podany podczas konferencji
Do zobaczenia!
Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej, skierowanych do nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów, dyrektorek, uczniów i uczennic oraz wszystkich zainteresowanych mądrą edukacją.
Motywem przewodnim wszystkich spotkań będzie w tym roku wspólnota. Będziemy rozmawiać o niej w różnych aspektach. Tym, co łączy nas z innymi, może być klasa, szkoła, najbliższa okolica, kraj czy planeta, na której mieszkamy.
Szczególne miejsce poświęcimy wspólnocie szkolnej: nauczaniu i (d)ocenianiu, rozmowie, wzajemnym relacjom, włączaniu wszystkich uczniów i uczennic w życie szkoły. Skupimy się na tym, jak funkcjonowanie szkolnej wspólnoty, przekłada się na postawę obywatelską w ujęciu lokalnym i globalnym.