Szkolenie dla nauczycieli

Za nami II tury  (20-22 października i 24- 26 października) kolejnego szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli w ramach naszego projektu. Pracowaliśmy ze strategiami, które sprzyjają rozwojowi proinnowacyjnych kompetencji, a więc budowaliśmy rusztowania, modelowaliśmy, rozwijaliśmy wiedzę proceduralną w różnych dziedzinach, rozmawialiśmy o teorii społecznego uczenia się i wspomaganym mistrzostwie.

Przeprowadzona sesja dobrych praktyk była wyjątkowa. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, co pokazały osoby, które opowiadały o swojej pracy.  Podczas warsztatu rozwinęliśmy ten temat i okazało się, że tak naprawdę wszyscy robimy niesamowite rzeczy z uczennicami i uczniami, tylko jeszcze nie zawsze jesteśmy gotowi o tym mówić.

Na koniec powstały scenariusze lekcji, które nawiązywały, do tego, nad czym pracowaliśmy podczas całego warsztatu.