Webinarium otwierające Szkołę zimową

19 stycznia odbyło się webinarium otwierające szkołę zimową.

Webinarium otworzył dr hab. Robert Tomanek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Minister powiedział kilka słów o kompetencjach przyszłości z perspektywy uczelni i rynku pracy (był m.in. rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach).

Następnie wysłuchaliśmy wykładu prof. Jacka Pyżalskiego (członka Rady CEO) „Jak uczniowie mogą wykorzystywać internet do nauki i jak im w tym pomóc?”

W ostatniej części odbył się panel skupiony na pytaniu „Jak rozwijać kompetencje proinnowacyjne w edukacji zdalnej?” – poza przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz MRPiT wzięły w nim udział Agnieszka Jankowska oraz dwie nauczycielki biorące udział w projekcie: Anna Czyżycka z Binczarowej oraz Marta Jagiełło z Rogolina.